Podcast

12: Paweł Kępa

W tym odcinku The Legendary Jack's Stories naszym gościem jest Paweł Kępa - pisarz, bloger i artysta, autor popularnej witryny "Wiedźmiński Szlak". Podczas rozmowy dowiadujemy się czegoś na temat początków twórczości Pawła, jego odczuć odnośnie rosnącej popularności "Szlaku", a także tym, co motywuje go do pisania w trudnych chwilach. Z zaciekawieniem słuchamy też o jego udziale w popularnym fanowskim projekcie filmowym, "Pół Wieku Poezji Później".

Czytaj dalej...

Odc. 11: Sebastian A. Dusza

W tym odcinku The Legendary Jack's Stories spotykamy się z aktorem, youtuberem, muzykiem, producentem i filmowcem. Sebastian A. Dusza w ogniu pytań Arkadiusza "Pana" Pawłowskiego zdradza tajniki swoich licznych projektów muzycznych, filmowych i scenicznych - w tym "Kamerowani", "Galaxar", "Citadel of Mo" oraz "Świat Seby". Poznajcie człowieka stojącego za istnym mrowiem projektów!

Czytaj dalej...

Odc. 10: "Bambo", czyli Krystian Szykszynian

W tym odcinku rozmawiamy z "Bambo", czyli Krystianem Szykszynianem - młodym raperem i freestyle'owcem, reprezentującym grupę Recidivist pochodzącą z Trójmiasta. Krystian dzieli się z nami ciekawostkami na temat swojej nadchodzącej płyty, opowiada o wolnostylowcach w Polsce, a także gasi plotki na temat głośnych konfliktów rapowego "podziemia".

Czytaj dalej...

Odc. 9: “Moher” (Dominik Cebula)

W tym odcinku spotykamy się z młodym grafikiem, filmowcem i designerem, a także twórcą marki odzieżowej "Recidivist". “Moher” (Dominik Cebula) dzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat streetwear'u, wydawania muzyki na YouTube, a także swojej nowej wytwórni muzycznej!

Czytaj dalej...

Odc. 8: Wojciech Tremiszewski

W tym odcinku spotykamy się z improwizatorem, aktorem, reżyserem, pisarzem, lektorem i konferansjerem, Wojciechem Tremiszewskim. W rozmowie opowiada on o swojej współpracy z grupą W Gorącej Wodzie Kompani i o zawodzie improwizatora.

Czytaj dalej...

Odc. 7: Percival

W tym odcinku udało nam się złapać członków zespołu Percival tuż przed ich wejściem na scenę wypełnionego po brzegi Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku!

Czytaj dalej...

Odc. 6: Arkadiusz “Pan” Pawłowski

W tym odcinku wystawiamy naszego gościa, Pana Pawłowskiego, na istną próbę ogniową, czyli improwizowany podryw prowadzącej! Oprócz tego dużo na temat polskiego wrestlingu, parodii polskich piosenek, kanałach na YouTube i pasji jaką Arek odnajduje w dawaniu ludziom uśmiechu :)

Czytaj dalej...

Odc. 5: Małgorzata "Róża" Różalska

Małgorzata "Róża" Różalska jest znaną trójmiejską improwizatorką i trenerką impro. Zajmuje się też fotografią, charakteryzacją, filmem i blogowaniem. Ostatnio udziela się w projektach takich jak Ohana, Abordaż, Siedem Kobiet W Różnym Wieku i Młode Impro. W rozmowie z Julką Rachwalską opowiada o swojej przygodzie z improwizacją, o byciu "impromamą", o kobietach na scenie, a także o swojej pierwszej, legendarnej już grupie - W Gorącej Wodzie Kompani.

Czytaj dalej...

Odc. 4: Patrycja Pruchnik “Nitya"

Skorzystaliśmy z odwiedzin Patrycji Pruchnik "Nityi" podczas jej wizyty w Sopocie, gdzie promowała swoją pierwszą książkę, "Koniec Wszystkich Historii - Medytacje". Patrycja na codzień zajmuje się prowadzeniem satsangów, czyli spotkań podczas których zgłębiana jest natura nas samych i otaczającej nas rzeczywistości. 

Czytaj dalej...

Odc. 3: Weronika Uziak

Znana z organizacji takich festiwali jak Podaj Wiosło i Podaj Pagaj, Weronika Uziak mówi czym jest impro, opowiada o historii improwizacji teatralnej w Polsce i na świecie, a także wspomina legendarną trójmiejską grupę W Gorącej Wodzie Kompani i własnym projekcie, Im Prościej.

Czytaj dalej...